Suszarnia bębnowa  i jej charakterystyka

Suszarnia taśmowa

Suszarnia bębnowa – to jeden z rodzajów suszarni, które wykorzystywane są do obróbki pelletu. Ze względu na swoje właściwości, są one chętnie wykorzystywane. W dzisiejszym artykule poznasz cechy charakterystyczne suszarni bębnowej.

Suszarnia bębnowa  – najważniejsze informacje

Suszarnie bębnowe wykorzystuje się do suszenia materiałów sypkich. Ich zastosowanie jest bardzo powszechne. Stosuje się suszenie bezpośrednie lub pośrednie surowca. Suszenie bezpośrednie – bęben, który obraca się po wewnętrznej stronie umożliwia stałe przesypywanie surowca, w kierunku do położonego z drugiej strony wentylatora. Minusem tej wady jest możliwość zmineralizowania się surowca. Zbyt wysoka temperatura spowodować może utwardzenie się pelletu.

Mechanizm działania suszarni bębnowej

Suszony materiał dostaje się bębna suszarniczego, za pośrednictwem ślimaka dozującego i łącznika załadowczego suszarni. W bębnie następuje właściwy proces suszenia materiału. Następuje obrotowy ruch bębna, który powoduje rozprzestrzenienie się materiału oraz jego przemieszczanie w kierunku wylotu. Zderzenie się suszonego materiału z ciepłym powietrzem, powoduje utratę wilgotności przez surowiec.

Zalety wykorzystania bębnowej suszarni do biomasy

  • surowiec nie zmienia koloru pod wpływem temperatury,
  • koszty suszenia są stosunkowo niskie,
  • suszarnia posiada czujnik tlenku węgla, co zapewnia bezpieczeństwo,
  • obsługa urządzenia jest prosta.

Zalety te powodują, że na zakup takiej suszarni decyduje się wiele osób. Wykorzystywanie wysuszonej biomasy jest bardzo ekologiczne – nie uwalnia się dwutlenek węgla. Dodatkowo biomasa jest surowcem tanim i na tę formę ogrzewania decyduje się coraz więcej osób.

Suszarnia taśmowa i wymiennikowa – krótka charakterystyka

  • suszarnie taśmowe – ciepłe powietrze nadmuchiwane jest z doły bądź z góry. Zaletą tych suszarni jest możliwość wydłużenia drogi suszenia, dzięki czemu wzrasta jakość suszonego surowca;
  • suszarnie wymiennikowe – działania na zasadzie bezpośredniego kontaktu surowca z powierzchnią grzewczą. Transport surowca w tym urządzeniu realizowany jest mechanicznie.
Holowanie Janikowo

Pomoc drogowa Barcin – zakres usług i charakterystyka

Zdarzyła Ci się awaria na drodze? Zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy bez wyjścia. Co wtedy zrobić? Jakie działania podjąć? Obecnie […]

cięcie wodą Inowrocław

Nowoczesne metody obróbki i cięcia materiałów dostępne w Bydgoszczy

Szukając zakładów tokarskich w Bydgoszczy, które oferują nowoczesne rodzaje obróbki materiałów, nie sposób nie zauważyć, że w ofercie pojawia się […]