Nowoczesne metody obróbki i cięcia materiałów dostępne w Bydgoszczy

cięcie wodą Inowrocław

Szukając zakładów tokarskich w Bydgoszczy, które oferują nowoczesne rodzaje obróbki materiałów, nie sposób nie zauważyć, że w ofercie pojawia się cięcie wodą i toczenie cnc. Co to za metody i czy warto zwrócić na nie uwagę?

Cięcie wodą – niezawodna siła strumienia

Cięcie wodą w ofercie zakładów tokarskich nazywane jest różnorodnie, występuje jako obróbka strumieniowo-ścierna, obróbka hydro-ścierna, abrasive waterjet, cięcie wodno-ścierne. W największym skrócie, jest to metoda cięcia, polegająca na wykorzystaniu strumienia wody o ekstremalnym ciśnieniu. Metoda ta daje możliwość wycinania wodą wielkich elementów, kilku elementów jednocześnie lub serii identycznych elementów. W wyjątkowych przypadkach, gdy siła wody jest mimo wszystko zbyt słaba, używa się wody z domieszką garnetu – środka ściernego. Water jet, czyli cięcie wodą w Bydgoszczy to możliwość obróbki różnorodnych materiałów, takich jak:

– kamień naturalny i konglomerat,

– stal węglowa,

– stal nierdzewna,

– metale kolorowe i ich stopy,

– szkło i poliwęglan,

– ceramika i gres,

– guma i tworzywa sztuczne,

– drewno i płyty drewnopodobne. 

Dlaczego cięcie wodą w Bydgoszczy jest tak korzystne?

Metoda cięcia wodą to innowacyjna technologia, która charakteryzuje się przede wszystkim brakiem oddziaływania cieplnego w czasie obróbki materiału. Sprawia to, że materiał nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne w trakcie cięcia. Dodatkowo metoda ta uznawana jest za zdecydowanie bardziej precyzyjną, niż wszelkie inne, dostępne na rynku. Warto wspomnieć, iż jest to metoda silniejsza niż laser czy plazma. Najważniejsze korzyści z cięcia wodą w Bydgoszczy to:

– możliwość cięcia niemal wszystkich materiałów,

– wysokiej jakości cięte krawędzie,

– brak uszkodzeń mechanicznych na skutek oddziaływania temperatury,

– przyjazność środowisku,

– ekspresowa obróbka materiału.

cięcie laserem Bydgoszcz

 

Jeśli toczenie, to tylko CNC!

CNC to technologia obróbki materiału dzięki maszynom sterowanym komputerowo. Dzięki zautomatyzowaniu procesu toczenia, jest to metoda niezwykle precyzyjna i dokładna, pozwala uzyskać najlepszą jakość produktu. Cięcie i toczenie CNC w Bydgoszczy to przede wszystkim zaprogramowane poprzez nowoczesne oprogramowanie maszyny komputerowe, które automatycznie realizują cały proces eliminując ryzyko choćby najmniejszego błędu. 

Zalety cięcia i toczenia CNC w Bydgoszczy:

– wysoka precyzja cięcia,

– powtarzalność procesu z zachowaniem idealnych proporcji,

– minimalna ilość odpadów,

– wyjątkowo gładka powierzchnia cięcia,

Zakłady tokarskie w Bydgoszczy, które oferują usługi CNC i cięcia wodą to firmy, oferujące usługi na najwyższym, światowym poziomie nowoczesnych technologii. 

Suszarnia taśmowa

Suszarnia bębnowa  i jej charakterystyka

Suszarnia bębnowa – to jeden z rodzajów suszarni, które wykorzystywane są do obróbki pelletu. Ze względu na swoje właściwości, są […]

Noclegi Mielenko

Wakacje nad morzem – domki letniskowe czy hotel? Co wybrać?

Planując wakacje często pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego  miejsca noclegowego. Jeśli chcemy wypocząć w ciszy i spokoju, to nasz wybór […]