Psychoterapia psychodynamiczna – zmierz się ze swoim problemem

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest dbałość o własne samopoczucie. Wiele z nas na co dzień zmaga się z lękami, na które nie zwracamy uwagi, a tak naprawdę przerażająco wpływają one na decyzje. Właśnie dlatego powinno się uczęszczać na terapie, które pomogą zrozumieć i zmierzą się z lękami.

Terapia nieświadomości

Często nawet nie jesteśmy świadomi tego, co kryje nasz umysł i jak mocno wpływa to na samopoczucie. Udanie się do specjalisty pomaga na wniknięcie w naszą nieświadomość i wyciągnięcie wszystkich problemów. Na psychoterapii Bydgoszcz pacjent jest zachęcany do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, fantazjami i skojarzeniami, szczególnie zaś tymi, które zawierają treści dla niego wstydliwe, skrywane w codziennym życiu. Treści te pozwolą zrozumieć psychoterapeucie pacjenta, sposób jego myślenia oraz to, co powoduje konflikt w jego życiu.

Psychoterapia Bydgoszcz

Terapia psychodynamiczna z większym gronem osób?

Większość terapii psychodynamicznych jest odbywanych w gronie 5-8 osób. Pacjenci siedzą naprzeciwko siebie, krzesła ustawione są w okręg, w którym zasiada również psychoterapeuta Bydgoszcz. Taką dynamikę rozmowy prowadzi się po to, aby zachęcić chorego do otworzenia się przed szerszym gronem ludzi, którzy mają symbolizować tłum dla pacjenta; zakłada się, że otwarcie się pacjenta na to małe grono, ułatwi mu porozumiewanie się i mówienie o swoich uczuciach z ludźmi ogółem, bo przeniesiony zostanie obraz grona na szersze spektrum ludzkości.

Dawne zmartwienia przeniesione na dzisiejszy sposób funkcjonowania?

Korzystając z mechanizmu przeniesienia, pacjent zaczyna „przenosić” na terapeutę swoje uczucia, które w przeszłości żywił względem ważnej dla niego osoby. Terapeuta staje się w tym przypadku obrazem osoby, co do której pojawił się konflikt w życiu pacjenta w przeszłości. Dawne doświadczenia emocjonalne zaczynają wracać i w ten sposób oboje mogą dotrzeć do źródła traumy w życiu osoby. Terapia to bezpieczna przestrzeń, na której nie powinno się wstydzić swoich myśli.

Dźwig Gniezno

Usługi dźwig Inowrocław – kiedy warto skorzystać?

Usługi dźwigowe świadczone są przez wiele firm, w różnych sytuacjach. Jeśli i Ty szukasz firmy, która świadczy takie usługi, warto […]

Holowanie Janikowo

Pomoc drogowa Barcin – zakres usług i charakterystyka

Zdarzyła Ci się awaria na drodze? Zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy bez wyjścia. Co wtedy zrobić? Jakie działania podjąć? Obecnie […]