Pomysł na biznes dla mechanika – Mobilny serwis aut ciężarowych   

mobilny serwis aut ciężarowych Europa

Jesteś mechanikiem, ale prowadzenie przydomowego, małego warsztatu ci nie wystarcza? Mobilny serwis aut ciężarowych Europa – To może być pomysł na twój nowy biznes. Na czym polega taki mobilny serwis? Powiemy o tym w artykule. Zapraszamy do lektury nie tylko mechaników – zawsze jest dobry moment, żeby się dokształcić.  

Jak działa typowy mobilny serwis aut ciężarowych Europa?

Mobilny serwis aut ciężarowych Europa jest zbawieniem dla kierowców ciężarówek, którym psują się auta w trasie. Mało kto ma ochotę płacić tysiące złotych za samą lawetę, a później jeszcze kolejne pieniądze za naprawę auta. Przyjemniej jest zadzwonić do mobilnego serwisu aut ciężarowych, który przyjedzie we wskazane miejsce – „Europa” sugeruje, że dany serwis nie ogranicza się jedynie do granic Polski – a następnie wyciągnie narzędzia i na miejscu postara się naprawić auto ciężarowe. Jeżeli nie jest możliwa naprawa na miejscu, wtedy zawiezie auto do najbliższego mechanika z którym mają podpisaną umowę lub nie. I tak jest to najczęściej tańsza opcja niż wzywanie lawety. Zobaczmy podstawowy zakres usług takich serwisów:

  • diagnostyka komputerowa,
  • wymiana sprzęgła,
  • wymiana wtrysków,
  • naprawy Adblue,
  • wymiana klocków hamulcowych,
  • wymiana rozruszników.
mobilny serwis aut ciężarowych Poznań

Czy warto otworzyć taki serwis?  

Największą zaletą mobilnego serwisu jest to, że możesz liczyć na fachową i szybką pomoc, bez względu na to gdzie się znajdujesz. Obsługa autostrady, to nic specjalnego. Czy warto otworzyć taki serwis? Trzeba przyznać, że najczęściej mobilny serwis aut ciężarowych Poznań dobrze zarabia. To świetna praca dla osoby, która lubi jeździć i nie boi się wyzwań. Jednak trzeba liczyć się z wezwaniami o każdej porze dnia i nocy, a także roku. Święta, nie święta, weekend – musisz być pod telefonem, gotowy na wyjazd. Podobnie twoi pracownicy. Poza tym, musisz posiadać specjalistyczny sprzęt i oczywiście kwalifikacje. Naprawa ciężarówki i to w terenie nie jest łatwa. Niemniej jednak zarobki zachęcają.

prace remontowe Olsztyn

Jak usprawnić prace remontowe, by nas nie przerosły?

Łatwo się mówi „zrobimy remont”, ale trudniej urzeczywistnić plany, szczególnie, gdy planujemy remont generalny. Najczęściej remont trwa dużo dłużej niż […]

Znicze

Wszystko o zniczach i wkładach do zniczy!

Znicze i wkłady do zniczy to nieodłączny element tradycji polskiej. To one ożywiają i rozświetlają groby naszych bliskich, szczególnie podczas […]