Lepsze biuro rachunkowe Inowrocław czy prywatna księgowa?

biuro rachunkowe Inowrocław

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe, szczególnie w państwie, którego prawo podatkowe jest dość skomplikowane. Wielu przedsiębiorców zatrudniło księgową na etat, inni korzystają z usług zewnętrznych firm. Co się bardziej opłaca – zewnętrzne biuro rachunkowe Inowrocław czy zatrudnienie księgowej na etat? Powiemy o tym w poniższym artykule.

Poznajmy jedno i drugie – najpierw biuro rachunkowe Inowrocław

Czym jest biuro rachunkowe Inowrocław? Jak działa? Czy się opłaca? Biuro rachunkowe to – mówiąc fachowo –spółka  lub osoba fizyczna prowadząca jedno lub kilkuosobową działalność gospodarczą, świadcząca usługi podmiotom gospodarczym głównie w zakresie prowadzenia:

  • ksiąg rachunkowych,
  • uproszczonej księgowości,
  • dokumentacji płacowej i kadrowej.

Czy opłaca się współpracować z takim biurem? Jak najbardziej. Wychodzi to korzystniej niż zatrudnienie księgowej. Dlaczego? O tym w następnym akapicie.  

księgowa Janikowo

Księgowa na miejscu – plusy i minusy

Mieć księgową w swojej firmie to na pewno duże ułatwienie. Z pewnością daje to większe poczucie bezpieczeństwa. Jest to zaufana osoba, która dobrze zna sytuację firmy i to nie tylko od strony finansowej. Oprócz tego, własna księgowa Janikowo może zapewnić:

  • szybki dostęp do informacji księgowo-finansowych,
  • bezproblemowy dostęp do dokumentów firmowych,
  • efektywne wykorzystywanie instrumentów optymalizacji podatkowej.

A czy są minusy tej opcji? Niestety tak. A największym z nich są koszty. Zatrudnienie księgowej na pełen etat to koszt około 4 tysięcy złotych miesięcznie. Poza tym, należy pamiętać iż księgowej również przysługuje urlop wypoczynkowy, macierzyński czy po prostu chorobowe. W takim momentach firma może utracić stabilność finansową.

Co zyskujemy wybierając biuro rachunkowe Gniezno?

Ponieważ biuro rachunkowe Gniezno zabiera zwykle kilkaset złotych, zyskasz około 3 tysięcy w porównaniu z zatrudnieniem księgowej. Oczywiście bezpieczeństwo jest nieco mniejsze, ale jeśli poświęcimy trochę czasu na znalezienie najlepszego biura rachunkowego, znajdziemy odpowiednie osoby.

Nowe rowery miejskie

Nowe rowery miejskie – na jakie z nich warto zdecydować się?

Sezon rowerowy w pełni rozpoczął się. Okres wiosenno-letni to pora, kiedy na drogach i ścieżkach rowerowych pojawia się coraz więcej […]

mieszkania na sprzedaż Janikowo

Mieszkania na sprzedaż Janikowo są liczne, ale czy warto tu mieszkać?

Przeglądasz mieszkania na sprzedaż Janikowo i zastanawiasz się czy warto kupić tu mieszkanie? Dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule powiemy […]