Jak stworzyć własne spa ogrodowe?

Wanna z hydromasażem

Jesteś fanem/fanką uczęszczania do spa? Wydajesz na to naprawdę dużo pieniędzy rocznie? Zainwestuj we własne spa i korzystaj z niego, kiedy tylko masz na to ochotę! Jak je stworzyć? Poinstruujemy Ciebie w poniższym poradniku.

Spa – dla kogo, po co?

Do spa chodzą osoby, które potrzebują zrelaksować się po ciężkich chwilach w życiu czy pracy oraz życiu w ciągłym stresie. Można też tam zadbać o urodę czy zregenerować obolałe mięśnie. W tych miejscach sam klimat wpływa pozytywnie na nasz nastrój. Zapachy, kolory i odprężająca muzyka jest niepowtarzalna, nie znajdziemy jej w żadnym innym miejscu. Na szczęście możemy iść w ślady spa, do których chodzimy i zainwestować we własną oazę spokoju.  

W jakim miejscu przygotować spa ogrodowe?

To zależy tak naprawdę od Ciebie! Niezależnie pod tego, czy planujesz je zrobić w łazience, pokoju czy ogrodzie zacznij od rozplanowanie tego właśnie miejsca.  Weź w dłoń kartkę i ołówek, a następnie narysuj prosty plan swojej posesji. Zrób obrys domu proporcjonalny do wymiarów działki, zaznacz istotne zasadzenia i elementy architektury ogrodowej. Dzięki temu będziesz mógł sam zobaczyć, w którym miejscu najlepiej jest je stworzyć.  

Nie zapomnij także o tym, żeby było one w miejscu cichym, z dala od hałasu ulicy czy domu sąsiadów. Swoje spa możesz urządzić również na tarasie. Będziesz mieć wówczas blisko do domu, a to duża zaleta, gdy nagle zaczyna padać deszcz lub gdy przyjdą niezapowiedziani goście.

Jacuzzi

Czas na wybór wanny spa – ogrodowe kąpiele z bąbelkami

Czy wiesz, że do swojego spa możesz także dołączyć wannę z hydromasażem? Jest to świetna opcja i inwestycja, która posłuży nam przez wiele wiele lat. Pamiętaj o tym, aby odpowiednio szybko zdecydować gdzie będzie się ona mieściła. Dlaczego? Chodzi o to, że musi mieć specjalne podłoże, a także zadaszenie( jeśli będzie to jacuzzi zewnętrzne) czy ogrzewanie( jeśli chcemy korzystać z niej cały rok).  

Rozważ też sposób montażu swojej wanny spa. Ogrodowe jacuzzi można częściowo lub całkowicie wpuścić w przygotowane podłoże (np. w taras), ale można je też po prostu postawić na ziemi. Pierwsza opcja zapewnia większą prywatność podczas odpoczynku, zaś druga jest prostsza i szybsza w realizacji.

Wentylacja Gniezno

Wentylacja Gniezno a klimatyzacja – różnice

Zastanawiając się, czy klimatyzacja zastąpić może wentylację, należy dowiedzieć się, czym charakteryzują się te dwa systemy. Zapoznaj się z naszym […]

Dźwig Gniezno

Usługi dźwig Inowrocław – kiedy warto skorzystać?

Usługi dźwigowe świadczone są przez wiele firm, w różnych sytuacjach. Jeśli i Ty szukasz firmy, która świadczy takie usługi, warto […]