Cięcie wodą – czy jest możliwe?

Cięcie wodą

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowoczesne urządzenia i maszyny. Ich wykorzystanie ma pozytywne znaczenie. Mają one zastosowanie w przeróżnych branżach – począwszy od budowlanej, aż po spożywczą. A co można powiedzieć na temat maszyn, które umożliwiają cięcie wodą? Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, na czym polega na ta metoda.

Cięcie wodą – gdzie wykorzystywana jest ta metoda obróbki i na czym polega?

Cięcie wodą to wykorzystywana metoda w branży, która zajmuje się obróbką metali. Cięcie strumieniem wody to jedna z wielu metod, które są dostępne. Ta metoda obróbki polega na przecinaniu metali lub innych materiałów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Takie narzędzie do obróbki metali nazywamy WaterJet.

Dlaczego cięcie strumieniem wody to często wykonywana usługa?

Cięcie wodą w swojej ofercie ma wiele przedsiębiorstw. A to ze względu zalet, jakie posiadają. Do najistotniejszych z nich zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Toczenie CNC Poznań

Cięcie strumieniem wody to metoda powszechna i często świadczona przez firmy. W celu realizacji zlecenia na jak najwyższym poziomie, przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w wysokiej jakości maszyny. Ich jakość nie tylko wpływa na efekt obróbki, ale również pozwala zwiększyć wydajność pracy i ograniczyć pracę człowieka.

Metod, dzięki którym można obrabiać metale jest znacznie więcej. Zazwyczaj firmy świadczące usługi z zakresu obróbki metali mają szeroką ofertę – oferują nie tylko cięcie metali wodą, ale również toczenie CNC Poznań, frezowanie CNC, szlifowanie, wiercenie i wiele innych.

insert Inowrocław

Nie męcz się z księgowością firmy na własną rękę – Insert  Inowrocław

Księgowość firmowa to niełatwy orzech do zgryzienia.  W Polsce trzeba być szczególnie ostrożnym. Poza tym, nie znając dobrze prawa podatkowego […]

Odbiór odpadów kujawsko-pomorskie

Gospodarka odpadami i jej podstawowe założenia

Każda gmina odpowiedzialna jest za zorganizowanie wywozu odpadów. Czy do jej zadań należy również ich utylizacja? Często spotykamy się z […]